Po truputį atrenkami pretendentai skrydžiui į Marsą
2015-02-20

Visai neseniai organizacija „Mars One“ paskelbė 100 kandidatų, kurie likusiam gyvenimui  bus nuskraidinti į Marsą, sąrašą. Jau 2024 metais žmonės gali tapti pirmaisiais Raudonosios planetos gyventojais. 100 kandidatų atrinkti gavus daugiau nei 200 tūkst. pretendentų paraiškas. Su išrinktaisiais iki šių metų pabaigos bus atlikta daugiau išsamesnių tyrimų norint įsitikinti, ar šie asmenys tinkami komandiniam darbui ir ar galės gyventi izoliuotai, skelbia CNN. 

Atlikus išsamesnius tyrimus, iš 100 žmonių, ketinančių skristi į Marsą, bus atrinkti vos 24, kurie bus padalyti į šešias grupes. „Mars One“ viliasi, kad būtent šie žmonės kas dvejus metus taps naujaisiais Marso kolonistais. 

„Mars One“ – tai Nyderlanduose įsikūrusi ne pelno siekianti organizacija. Ji ketina skrydžius į kosmosą vykdyti pasitelkdama šiuolaikines technologijas. Tačiau žvelgiant į ankstesnius Marso tyrimus, jie nebuvo itin pavykę – apie pusė nepilotuojamų misijų buvo nesėkmingos. Nerimauti „Mars One“ atstovus verčia neseniai Masačiusetso technologijų institute atliktas mokslinis tyrimas, kurio rezultatai skelbia: net ir sėkmingai pasiekę Marsą žmonės šioje planetoje galėtų išgyventi vos 68 dienas. 

Klausiate, kas gi norėtų palikti gražų ir ramų Žemės gyvenimą bei ryžtis tolimai, rizikingai bei ilgai kelionei turint mažai vilties sugrįžti? 100-uke atsidūrė mokslininkai, mokytojai, akademikai bei nepailstantys nuotykių ieškotojai. 

CNN pakalbino dvi kandidates ieškoti nuotykių Marse. Viena jų – diplomuota chemikė Alison Rigby, dirbanti chemijos mokytoja vidurinėje mokykloje. Jos norą skristi į kosmosą lėmė domėjimasis visata. Moteris atvirauja, kad artimųjų nedžiugina kelionės rizika. A. Rigby teigia, kad šios misijos tikslas – padrąsinti, įkvėpti ateities kartas. Moteris neneigia bijanti, tačiau noras yra didesnis už nežinomybę ar žūties baimę. 

Kita potenciali kandidatė – 27 m. Clare Weedon. Ji teigia, kad ši misija – didelė galimybė tiems, kurie nori, kad jų vardas būtų įrašytas į istoriją. Mergina su šia misija tikisi pabėgti nuo darbo „nuo 8 iki 5“. Kandidatė ypač žavisi iššūkiais, o merginos artimieji, išskyrus vaikiną, džiaugiasi tokiu sprendimu. 

Tiesa, kol kas dar nėra galutinai aišku, ar skrydžiai į Marsą tikrai įvyks. Be to, „Mars One“ savo sumanymus galės vykdyti tik surinkusi reikiamą – 6 mlrd. JAV dolerių sumą. C. Weedon tikisi, kad reikiamas lėšas pavyks surinkti. Ši misija – tai puikus charakterio patikrinimas, ir tai nebus visiškas išnykimas, nes vis tiek išliks galimybė bendrauti el. paštu. 


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2019 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs