Panevėžyje duris atvers technologijų mokymo centras
2015-02-04

Jau vasario 6-ąją Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultete bus atidarytas pirmasis Lietuvoje Technologijų mokymo centras, skirtas moksleiviams ir studentams. Centre bus galima naudotis modernia laboratorine įranga, kurios vertė – daugiau negu 58 tūkst. eurų. Centro kūrėjai tikisi, kad jis padės populiarinant technologijų krypties studijas. 

Dar vienas priežastis, kodėl buvo pradėta svarstyti apie tokio centro įkūrimą – tai noras šalyje sumažinti struktūrinio nedarbo mastus. Šiandien įgiję tam tikrą kvalifikaciją studentai dažnai neatitinka rinkos reikalavimų. Šalies mokiniai mieliau renkasi ne technologijų pakraipos studijas, todėl lieka nemažai darbo vietų, kur reikalingos įvairių technologijos, inžinerijos sričių žinios. 

Pasak fakulteto, kuriame įkurtas technologijų centras, dekanės D. Žostautienės, abiturientai neretai nepažįsta ir nesupranta, juos baugina inžinerinių sričių studijos, nes technologinis švietimas yra per menkas. Tad naujasis Technologijų mokymo centras ir bus skirtas šiai spragai užpildyti. 

Užsienyje struktūrinio nedarbo problema panašiu būdu – kuriant tokio profilio mokymo centrus – pradėta spręsti prieš maždaug 10 metų. Būtent naujieji įkurti centrai įvairioms pasaulio šalims leido parengti reikiamos kvalifikacijos specialistus ir taip sumažinti nedarbą. 

 

Didesnis inžinierių poreikis

Naujasis centras įkurtas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete. Taigi būsimieji studentai, norintys rinktis technologijų krypties studijas, galės mokytis savo mieste Panevėžyje – nereikės studijuoti didmiesčiuose ar net užsienyje. 

Pažangi iš Kanados, Čekijos, Kinijos ir JAV įsigyta įranga prisidės prie technologinio ugdymo ir leis moksleiviams susipažinti su naujausiomis XXI amžiaus technologijomis iš arčiau, įsitikinti, kad šie mokslai nėra nei pernelyg sudėtingi, nei neįveikiami, o atvirkščiai – perspektyvūs ir įdomūs. Panevėžys – miestas, turintis gausybę sparčiai augančių gamybos verslų, puoselėjantis pramoninio miesto tradicijas, taigi technologinius mokslus baigusių specialistų poreikis tik didės. 

 

Vienija bendras tikslas

Idėja KTU fakultete Panevėžyje įkurti tokį centrą buvo puoselėjama kelerius metus. Taigi susivienijus mokslo, valdžios ir verslo institucijoms idėja pagaliau buvo realizuota. 

Centro steigimą finansavo Vyriausybė, projektui skyrusi 58 tūkstančius eurų. Lėšos buvo panaudotos moderniai laboratorinei įrangai įsigyti. 


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2019 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs