Matematikų „aukso amžius“ išauš po kelerių metų
2014-07-10

JAV kaip ir kasmet, taip ir šiemet paskelbė geriausių profesijų reitingą, nusistebėti privertusį ne vieną. Kaip geriausia ir paklausiausia specialybė įvardinta visai ne medicina, teisė ar programavimas. Ši specialybė ir visai nesusijusi su pastaruoju metu ypač populiariais socialiniais mokslais. Taigi pristatome geriausia 2014 metais JAV pripažintą specialybę – matematiką.

Be to, pirmajame paklausiausių specialybių dešimtuke atsidūrė ir kitos glaudžiai su matematika susijusios profesijos – statistikų, kompiuterinių sistemų analitikų ir kt. Manoma, kad iki 2022 metų matematikų paklausa, o su ja – ir darbo vietų matematikams skaičius išaugs kone ketvirtadaliu, iki 23 proc. Beje, tokias pat prognozes ekspertai skelbia ne tik Amerikoje, bet ir kituose žemynuose. Į mūsų šalį pasaulinės tendencijos, kaip įprastai, užklysti pavėluoja, tačiau manoma, kad jau po kelerių metų bus galima pastebėti gana ryškų profesionalių matematikų stygių. Matematikai paklausūs specialistai yra dėl to, kad ne tik mąsto logiškai, bet drauge yra ir kūrybingi, geba greitai prisitaikyti prie situacijos ir įvairios aplinkos.

Reikėtų nepamiršti, ir kas matematika skirstoma į dvi sritis – teorinę arba grynąją ir taikomąją. Teoretikai dažniausia lieka mokslo įstaigose, aukštosiose mokyklose, jų veikla daugeliui atrodo sudėtinga, retai kur pritaikoma realiame gyvenime.

Taikomosios matematikos atstovų darbo pobūdis jau yra visai kitas – jie dažnai tampa inžinerijos, ekonomikos, draudimo, verslo ir kitų panašių sričių specialistais. Matematikai gali būti naudingi gamyboje, informacinių technologijų sferoje, analizuojant įmonių veiklos duomenis, optimizuojant įvairių įmonių veiklą, tobulinant įvairias kitas sistemas ir pan.  Pasaulyje šiandien ypač juntamas taikomosios matematikos specialistų stygius. Daugelis studentų, pasirinkusių taikomąją matematiką, baigę studijas pasirenka programuotojų kelią ir ima dirbti kuriant naujus algoritmus, ieškant įvairių sistemų patobulinimų. Įmonės, kurių pagrindinė veikla – programavimas, plečiasi ypač sparčiai, tad galima spėti, kad jose greitai pasijus profesionalių matematikų trūkumas. Taip pat matematikų poreikis nemažės ir tradicinėse darbovietėse, į kurias neretai pasuka taikomosios matematikos absolventai – tai draudimo įmonės, bankai, logistikos įmonės, projektus vykdančios organizacijos ir taip toliau.

Visgi tenka pripažinti, kad matematika – ne pats lengviausias kelias. Šiandien ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje populiaru rinktis lengvesnius, mažiau jėgų ir laiko reikalaujančius studijų dalykus. Sudėtingesnių mokslo sričių vengia viso pasaulio abiturientai. Tad būtent dėl to matematikų poreikis ateityje garantuotai išaugs. Tad jei mokykloje matematika ne tik patiko, bet ir puikiai sekėsi, verta pasvarstyti apie tokios profesijos perspektyvas. Pradėjus nuo sunkesnių dalykų, pereiti prie lengvesnių disciplinų ir studijų yra kur kas lengviau. Matematika stovi vienu laipteliu aukščiau už socialinių, humanitarinių mokslų studijas, o tiksliųjų mokslų specialistų poreikio nelemia religija, kultūra, įstatymai ar politika, nes matematika visur yra vienoda.


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2024 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs