Kaip per rekordiškai trumpą laiką išmokti užsienio kalbos?
2015-01-08

Tinklalapyje NoriuIšmokti.lt rašėme jau ne vieną straipsnį, kaip mokytis kalbų. Šis – ne išimtis, tačiau kuo daugiau metodikų žinosite, tuo bus paprasčiau. Ar žinote, kad poliglotai (žmonės, mokantys daug užsienio kalbų) – nebūtinai genijai? Daugelis jų tiesiog moka sistemingai mokytis ir turi kiek labiau išlavintą atmintį. Tinklalapis Time.com neseniai aprašė verslininko D. Bayley patirtį: jis savarankiškai išmoko net kelias užsienio kalbas. Susikalbėti prancūziškai D. Bayley‘is išmoko vos per 17 dienų! Kaip jam tai pavyko?

Dar 2005 metais verslininkas su drauge prancūze viešėjo Prancūzijoje, nedideliame Božolė regiono kaime. Čia niekas nemokėjo anglų kalbos, su anglakalbiu ir prancūzė atsisakė kalbėti angliškai žinodama jo troškimą pramokti prancūziškai. 

D. Bayley‘is kasdien laikėsi tos pačios dienotvarkės, nuosekliai vykdydamas užrašytuosius punktus. Kas rytą jis po 1,5-2 val. skirdavo taisyklingų ir netaisyklingų veiksmažodžių perrašymui į lentelę. Po dviejų savaičių buvo užpildytas visas sąsiuvinis. Verslininkas yra įsitikinęs – tam tikrų taisyklių, žodžių, sakinių perrašinėjimas ranka – bene geriausias būdas norintiems greitai ir efektyviai įsiminti informaciją. 

Taip pat mokęsis prancūzų kalbos žmogus klausė įrašų su kalbos pamokomis. Renkantis garsines pamokas labai svarbu, kad jos būtų parengtos turinčių pasiteisinusias metodikas profesionalių filologų ar mokytojų. Per 2 savaites D. Bayley‘is net dukart išklausė prancūzų k. pagrindų kursą, medžiagą, skirtą pagilinti kalbos įgūdžius bei kursą pažengusiesiems. 

Per pietus verslininkas išbėgdavo pabėgioti, drauge pasiimdamas ausinuką, kad galėtų pasiklausyti nuotaikingų prancūziškų dainų. Klausant muzikos, įsisavinamos intonacijos, tarimas, bandant atkartoti lavėja veido raumenys. Taip pat kasdien D. Bayley‘is pietaudavo su savo bičiule prancūze ir jos draugais, kurie buvo paprašyti bendrauti lėčiau, kad jų pokalbius suprastų ir užsienietis. 

Po pietų verslininkas skaitydavo prancūzišką knygą. Tiesa, jis pasirinko vaikišką literatūrą, nes joje mažiau sudėtingų žodžių, naudojamos paprastesnės gramatinės konstrukcijos: tai puikus būdas mokytis kalbos. Ypač rekomenduojama rinktis literatūrą su žinoma istorija, nes tada įsiminti žodžius ir suvokti, kas rašoma, paprasčiau, nereikia nuolat vartyti žodyno blaškantis. 

Kitas prancūzų kalbos mokymosi etapas, propaguotas verslininko – rašinėlių rašymas. D. Bayley‘is kasdien apie 4 val. skirdavo rašinėlių prancūzų k. rašymui, o jo bičiulė taisė klaidas. Mokantis kalbos, padeda ir svarbiausių užsienietiškų frazių, tokių kaip „Iš kur atvykote?“, „Kuo esate vardu?“, „Kaip nuvykti į autobusų, geležinkelio stotį, oro uostą“ ir pan. mokymasis. Mokantis gaunama praktikos, kuri suteikia pasitikėjimo ir leidžia greičiau prabilti užsienietiškai. 

Dar vienas neblogas patarimas besimokantiesiems – mokytis taip vadinamųjų užpildančiųjų sakinius žodžių, kurie konkrečios reikšmės neturi, tačiau padeda laimėti laiko, apgalvoti, kaip pasakyti vieną ar kitą frazę ir leidžia pasitikėti savimi. 

Po 17 dienų, praleistų kaimelyje, D. Bayley‘is išvyko į Paryžių, o ten kavinėje susipažino su dar viena mergina. Mergina pasiteiravo, kiek laiko verslininkas gyvena Prancūzijoje. Jis paaiškino, kad kalbos mokėsi vos 17 dienų: pašnekovė labai nustebo, nes D. Bayley‘is kalbėjo taip, tarsi Prancūzijoje būtų praleidęs mažiausiai metus. Tikimės, kad patarimai, kaip mokytis kalbų, bus naudingi ir jums. 


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2024 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs