Išrinktas projekto „Samsung Mokykla ateičiai“ nugalėtojas
2015-01-29

Lietuvos mokyklos jau gyvena technologinių pokyčių dvasia. 28 visos šalies mokyklos dalyvavo nemokamoje skaitmeninių mokymų programoje „Samsung Mokykla ateičiai“. Mokyklos dalyvės kūrė projektus, kuriais savo mokyklose siekė įgyvendinti skaitmeninius pokyčius. Kompetentingai projekto vertinimo komisijai teko nelengva užduotis – išrinkti inovatyvų, modernų požiūrį turinčią mokyklą. Komisija tokia pripažino Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnaziją. Ji ir gavo 10 tūkst. eurų technologijoms savo mokykloje įdiegti. 

Finaliniame renginyje laimėtojai pristatė projektą – mokomąją-pažintinę priemonę „Aš ir gimtinė“. Šios priemonės tikslas – skatinti mokinius domėtis įvairiomis veiklomis, realizuoti gebėjimus, gerinti mokymosi įgūdžius, skatinti vaikus džiaugtis gyvenimu regionuose taikant naujausias technologijas. Priemonės esmė – dėmesys gimtinei, žymioms to regiono asmenybėms, kultūriniams, geografiniams objektams, tradicijoms, papročiams. 

Mokyklos atstovų teigimu, šiandien vaikai ir jaunimas nebenori gyventi kaime. Jie čia dažnai nuobodžiauja, tad technologinės galimybės – tai priemonė, galinti vaikams atverti pasaulį, leidžianti dalintis naujienomis ir inovacijomis, prisistatyti. „Samsung“ mokymuose įgytos žinios mokyklos atstovams buvo naudingos, nes imtasi projekto, didinančio mokinių motyvaciją, skatinančio mokytis, būti aktyviems ir kūrybingiems. 

Tuo tarpu bendrovės „Samsung“ atstovai džiaugėsi, kad programa pagerino mokytojų skaitmenines kompetencijas: per 93 proc. pedagogų išmoko našiau panaudoti informacines technologijas mokymosi procese bei pasisėmė motyvacijos plėtojant kompetencijas. Mokytojai pastebėjo, kad į mokymosi procesą įtraukiant technologijas, mokiniai labiau domisi mokomaisiais dalykais. 

Finaliniuose etapuose paaiškėjo įvairių mokyklų komandų ir pačių mokinių požiūris bei poreikiai. Kai kurie dalyviai drąsiai į kalbėjo apie 3D spausdintuvus, virtualiosios realybės šalmus, kiti buvo kiek kuklesni ir ėmėsi racionaliai svarstyti, kaip mokymo procesą pakeistų ir modernizuotų planšetiniai kompiuteriai ir išmaniosios lentos. 

Tyrimai rodo, jog Lietuvos mokyklos savo skaitmeniniais gebėjimais pasitik mažiau nei kitų ES valstybių ugdymo įstaigos. „Samsung“ 2014 metų pavasarį atliko ir apklausą, kurioje 44,7 proc. mokinių tėvelių manė, kad naujausias technologijas panaudojus ne tik informatikos pamokose, bet ir kitų pamokų metu didėtų vaikų motyvacija daugiau domėtis ir mokytis. Būtent sulaukus šios apklausos rezultatų buvo pradėtas rengti „Samsung Mokykla ateičiai“ projektas. Programai pasibaigus buvo atliktas ir kitas tyrimas, kurio rezultatai parodė, kad apie 88 proc. pedagogų, dalyvavusių programoje, labiau pasitiki skaitmeninėmis technologijomis mokymo procese. Tuo tarpu 76 proc. mokytojų savo profesinėje veikloje ėmė dažniau naudotis informacinėmis komunikacinėmis technologijomis. 

Baigiamajame projekto renginyje dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Ministro patarėjas E. Jurevičius ministro vardu mokytojams dėkojo už pastangas, kūrybiškumą, entuziazmą, inovacijų plėtojimą, dalinimąsi patirtimi. Džiaugiamasi ir todėl, kad mokytojai išdrįso mokytis, tobulėti, domėtis skaitmeninėmis naujovėmis ir jų pritaikymu profesinėje veikloje. Paraiškas dalyvauti projekte pateikė mokytojai iš 220-ies šalies mokyklų. Iš šio skaičiaus buvo atrinkta 100 mokytojų. Jie gilino žinias IT srityje, lavino savo skaitmeninius gebėjimus. 

Pedagogai turėjo galimybę kurti asmeninius tinklaraščius, išmoko mokant rodyti filmukus, nuotraukas ir kitą vaizdinę medžiagą, buvo mokomi naudotis prezentacijų kūrimo programomis, buvo supažindinti su socialine žiniasklaida ir kt. Mokymų dalyviai žiniomis pasidalino su mokyklos bendruomene. Ši programa suvienijo verslą ir švietimą, tradicijas ir naujoves, mokytojai turėjo galimybę susipažinti, pasidalinti patirtimi, mokytis vieni iš kitų. Renginio organizatoriai tikisi, kad programa nesibaigs su baigiamąja mokymų diena. 

Projekte dalyviai mokytojai buvo suskirstyti į 28 komandas. Jos turėjo atlikti įvairias užduotis ir savo mokykloms parengti specialius projektus. Pagrindinį prizą laimėjo kruopščiausia, labiausiai komisiją įtikinusi ir motyvuota komanda iš Kvėdarnos gimnazijos. 


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2019 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs