Išmaniuosius telefonus bus galima įkrauti šviesos spinduliu
2015-01-28

Jau šiandien telefonams įkrauti siūlomos belaidės sistemos, kurios, nepaisant nemažai privalumų, deja, turi ir trūkumų. Tokia technologija sukuria gana stiprų elektromagnetinį lauką, kenksmingą žmogaus organizmui. Technologija apriboja žmogų kaip ir telefono krovimas tradiciniu įkrovikliu, nes telefonus reikia padėti ant specialaus paviršiaus. Taigi „Microsoft Research“ subūrė specialistų, kurie ieškojo alternatyvių mobiliųjų išmaniųjų prietaisų įkrovimo būdų, komandą. Komanda surado naują inovatyvų būdą kaip įkrauti išmaniųjų telefonų baterijas. Šiuo tikslu siūloma panaudoti šviesos spindulius. 

Naujasis projektas pavadintas „AutoCharge“. Sukurtos naujos technologijos, sistemos, sudėtyje turinčios ir kamerą, kuri fiksuoja mobiliojo įrenginio buvimo vietą. Ta linkme su tam tikru mechanizmu nukreipiamas ir siauras šviesos spindulys, kuris išmanųjį įrenginį įkrauna.

Įrenginio veikimo principas yra gana paprastas. Pavyzdžiui, kad sistema identifikuotų ant stalo gulintį išmanųjį telefoną, prireikia mažiau nei sekundės – kelių jos dalių. Sistema, identifikavusi įrenginį, drauge įvertina, ar bateriją jau reikia įkrauti. Jei baterija pakankamai išsikrovusi, į telefono korpusą nukreipiamas šviesos spindulys. Šiuo šviesos šaltiniu telefonas yra įkraunamas. Tiesa, per kiek laiko, kol kas neskelbiama. 

Su šviesa gauta energija virsta į elektrą – principas panašus kaip prietaisuose, turinčiuose saulės baterijas. Viena sąlyga, kad išmanųjį įrenginį būtų galima įkrauti šiuo metodu – telefonas turi turėti saulės elementus. 

Naujasis „Microsoft Research“ išradimas kol kas yra ankstyvoje stadijoje, taigi apie komercinį pritaikymą kalbėti dar ankstoka. Tačiau manoma, kad tokiu būdu bus įkraunama daugelis naujosios kartos išmaniųjų įrenginių. Norint, kad šis išradimas greičiau patektų į rinką, reikia informuoti apie jį mobiliųjų įrenginių gamintojus ir su jais sutarti, kad įrenginiai būtų aprūpinami visais reikiamais tokiam įkrovimui komponentais.


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2019 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs