Gestikuliavimas ir vaikščiojimas padeda geriau įsiminti informaciją
2014-03-27

Mokslininkai tyrimais atskleidė, kad mosuodami rankomis, lankstydami pirštus ir vaikščiodami pirmyn atgal galime kur kas greičiau įsiminti informaciją. Kodėl ir kaip visa tai vyksta?

Nustatyta, kad kalbų mokymasis glaudžiai susijęs su kūno dalimis, nesusijusiomis su smegenimis. Judesiai siejami labiau su pasąmone negu sąmone. Anot mokslininkų, mokytis yra kur kas paprasčiau, o informacija greičiau išmokstama, jei į procesą įtraukiami ir kūno judesiai, skelbia BBC.

Įvairius tyrimus atliko psichologas iš Edinburgo universiteto Andrew Manchesas. Kai vartojame veiksmažodžius, reiškiančius judėjimą, smegenų dalys, kontroliuojančios veido raumenis, rankas bei kojas, taip pat sujuda. Egzistuoja „įkūnyto pažinimo“ teorija, kurios atstovai teigia, kad tai, kas vyksta mūsų smegenyse, kyla iš žmogaus atliekamų veiksmų ir sąveikos su supančiu pasauliu.

Vadinasi, veiksmai daro daugiau įtakos mokslo rezultatams negu žodžiai. Niujorko Colgate universitete dirbantis Spenceris Kelly‘is nustatė, kad žmonės mąstydami gestikuliuoja maždaug apie tris kartus dažniau nei įprastai. Taip pat tyrėjas išsiaiškino, kad vaikai geriau supranta tuos dalykus ir mėgsta tų dalykų mokytojus, kurie kalbėdami gausiai gestikuliuoja.

 

Gestams pritaikytos technologijos

„Nintendo Wii“, „Micrososft Kinect“ papildymą „Xbox“ ir planšetinius kompiuterius taip pat galima vadinti gestų atpažinimo technologijomis. 

„Kinect“ jutiklis naudojamas tyrimuose norint padėti vaikams, kurie nori išmokti aiškiau žymėti numerius fizinėje erdvėje – šis įgūdis labai praverčia mokantis matematikos. 


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2024 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs