Atviros paskaitos KTU – jau šį penktadienį
2014-12-11

Gruodžio 12 dieną mažiau nei prieš mėnesį oficialiai duris atvėrusiame KTU „Santakos“ slėnyje vyks renginys, kurio metu tyrėjai iš Masačusetro technologijos instituto (MIT) atvyksta pristatyti ateities technologijų. Calebas Harperis visus besidominčius supažindins su maisto gaminimo sistema, o vyresnysis „TED“ mokslininkas Skylaras Tibbitsas papasakos apie užprogramuojamas medžiagas. 

C. Harperis skaitys paskaitą apie technologiją ir maisto gamybos sistemą, kuri žmonijai padės prasimaitinti jau gana greitai – 2030 m. S. Tibbitso paskaita ypatinga tuo, kad pranešėjas pasakos apie programuojamų medžiagų technologijas, keičiančias požiūrį į robotų mokslą. Abu mokslininkai numato, kad radikalių pokyčių mokslo srityje įvyks netolimoje ateityje. Mokslininkai – naujosios kartos mokslo atstovai, kritikuojantys mokslo disciplinuotumą, uždarumą, pristatantys daugelį ateities procesų pakeisti galinčias technologijas. Minėtieji mokslininkai pratęs paskaitų ciklą apie zooetiką ir tarprūšinę ekologiją. 

Medžiagos

S. Tibbitsas su bendraminčių grupe šiuo metu pluša prie programuojamų medžiagų technologijų kūrimo, plėtoja inovacijas gamybos ir statybos procesuose. Kuriamos medžiagos, kardinaliai besiskiriančios nuo tų, kurios buvo naudojamos robotikoje. Paskaitoje bus aptariami „robotų be robotų“ atitikmenys – tokios medžiagos kaip mediena, plytos ar plastikai. 

Mokslininkas teigia, kad jau dabar galima užprogramuoti beveik viską: tiek bitus, tiek DNR, tiek įvairias medžiagas. Apie programavimą ir apie įvairių technologijų perkėlimą iš laboratorijų, pritaikymą ir bus pasakojama šioje paskaitoje. 

Globalinis maisto stygius gali pasijusti jau po vienos kartos

Architekto išsilavinimą turintis C. Harperis dabar yra tarpdalykinės inžinierių, architektų, urbanistų ir botanikų grupės vadovas. „CityFARM“ tyrimų grupė kuria didelio našumo žemės ūkio sistemas mieste, sprendžia su maisto trūkumu didmiesčiuose susijusias problemas. 

Mokslininkai susikoncentravę į ateitį, maždaug 2030-uosius metus, kai planetoje bus 9 mln. gyventojų ir didesnė jų dalis gyvens miestuose. „CityFARM“ sistema leis miestus aprūpinti kokybiškomis daržovėmis ir vaisiais. Taip pat integravus specialias auginimo technologijas, bus išvengta agresyvių chemikalų, tikimasi sutaupyti 98 proc. vandens išteklių. Ateities fermos užims vos apie 120 kv. metrų, o 20-ies aukštų šiltnamiai išmaitins per 80 tūkst. žmonių ir leis išvengti bado. 

Paskaitos bus skaitomos gruodžio 12 dieną, penktadienį, 18-20 val. K. Baršausko g. 59, Kaune, Konferencijų centre, 1 salėje.


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2024 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs