Prasideda mokinių konkursas „Švari kalba – švari galva“
2015-01-23

Šiemet jau aštuntąjį kartą organizuojamas konkursas „Švari kalba – švari galva“. Pernai konkurse dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – net per 12 tūkst. mokinių. Konkurse susieta tai, be ko neįsivaizduojamas šiuolaikinių Lietuvos moksleivių gyvenimas – tai lietuvių kalba ir informacinės technologijos. Konkurso esmė – visi norintys mokiniai, prisėdę prie kompiuterio gali demonstruoti gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas taikyti kasdienėje veikloje. 

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų teigimu, kasmet konkurso dalyvių skaičius vis didėja. Prie iniciatyvos prisijungia vis daugiau moksleivių iš skirtingų šalies regionų, plečiasi ir konkurso dalyvių amžiaus ribos. Konkursas skatina mokinius virtualioje erdvėje bendrauti naudojant lietuviškas raides ir taisyklingą kalbą. Beje, prie konkurso prisijungia ir užsienio lietuviai. Konkurse žinias jau praėjusių metų konkurse demonstravo mokiniai iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos lietuviškų mokyklų. 

Konkursą „Švari kalba – švari galva“ sudaro du etapai. Šiemet konkurse dalyvauti labiausiai inicijuojami bendrojo ugdymo Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 5-10 klasių mokiniai. Specialiai konkursui sukurtas užduotis galima rasti interneto svetainėje Lituanika.lt. Čia pat galima užsiregistruoti ir į šį konkursą. 

Konkursą sumanė kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė R. Špukienė. Iki šiol elektroninėje erdvėje sklando mitas, kad el. erdvė ir lietuvybė – dvi nesuderinamos sąvokos. Taigi mokiniai skatinami lietuvių kalbos technologijas naudoti elektroninėje erdvėje, naudotųsi lietuviška programine įranga, dirbti kompiuteriu naudodami gimtąją kalbą. 

Kaip pastebi pedagogai, kiekvienas save gerbiantis asmuo turi taisyklingai kalbėti, nuolat rūpintis vartojama kalba ir ją puoselėti. Šis konkursas reikšmingas savo funkcija, jis yra ugdomasis, įtraukiantis visas amžiaus grupes, kurių bendravimo gimtąja kalba įgūdžiai dar tik formuojasi. Taigi jaunam žmogui svarbu parodyti, kad gimtąją kalbą ne tik išmokti, bet ir vartoti net ir virtualioje erdvėje yra lengva ir malonu. 

Konkurso dalyviai galės naudotis visais informaciniais ištekliais, tarp jų – ir programine įranga „Tildės Biuras“. Ji gelbsti ir konkurso dalyviams, ir tiems, kurie mokosi kalbos ir nori kalbėti taisyklingai. 

Daugiau: www.lituanika.lt

 


< Grįžti į naujienų archyvą
© 2013-2019 NoriuIšmokti.lt - Visos teisės saugomos.
DIZAINAS: SmallDesignJobs